W dniu 2 grudnia 2011 r., w Regionalnym Centrum Turystyki Biznesowej we Wrocławiu, odbyła się zorganizowana przez Rzecznika Praw Obywatelskich i Prezydenta Wrocławia konferencja: "Równe szanse w dostępie do edukacji osób z niepełnosprawnością. Dylematy, doświadczenia, dobre praktyki" w której uczestniczył Paweł Napora – prezes naszego stowarzyszenia. Przedstawiciele oświaty oraz organizacji osób niepełnosprawnych dyskutowali o edukacji osób z niepełnosprawnością.

Odbyły się dwa panele dyskusyjne: 

I - Różne modele kształcenia osób z niepełnosprawnością – edukacja włączająca, integracyjna, specjalna,
II - Rozwiązania prawne, instytucjonalne i organizacyjne sprzyjające wyrównywaniu szans edukacyjnych osób z niepełnosprawnością.

Podstawą do dyskusji były materiały przygotowane w ramach prac Komisji Ekspertów ds. Osób z Niepełnosprawnością przy Rzeczniku Praw Obywatelskich.

konferencja_02_12_2011_3konferencja_02_12_2011konferencja_02_12_2011_2konferencja_02_12_2011_1

Załączniki:
Pobierz plik (Materialy do dyskusji Konferencja RPO Wroclaw 2.12.2011.pdf)Materialy do dyskusji [ ]1508 Kb
Pobierz plik (Zaproszenie konferencja Wroclaw 2.12.2011.pdf)Zaproszenie[ ]131 Kb


ix-dolnoslaskie-forum-integracyjne-juz-20-wrzesnia-2013-r-zapraszamy

IX Dolnośląskie Forum Integracyjne - już 20 września 2013 r. - ZAPRASZAMY


„IX Dolnośląskie Forum Integracyjne - TURYSTYKA i REKREACJA – BEZ BARIER” 20 września 2013 r. (piątek) Tegoroczne Forum poświęcone będzie propagowaniu różnych form aktywnego spędzania wolnego czasu przez osoby niepełnosprawne. W trakcie Forum osoby niepełnosprawne oraz wszyscy zainteresowani będą mogli zapoznać się m.in. z ofertą rekreacyjno-turystyczną dla osób niepełnosprawnych na przykładzie Dolnego Śląska (dr Beata Blachura), posłuchać o podróżach na wózku inwalidzkim w krajach Azji i Afryki (dr hab. Tomasz Tasiemski, prof. nadzw.), zapoznać się z dostępnością transportu lotniczego dla osób niepełnosprawnych (Dariusz Kuś – Prezes Portu Lotniczego Wrocław) oraz dowiedzieć się czym jest turystyka socjalna (Rajmund Papiernik - Dyrektor Biura Zarządu Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej) a także zapoznać się ze stanem badań nad turystyką osób niepełnosprawnych w Polsce (prof. nadzw. dr hab. Janusz Marak, dr Sylwia Toczek-Werner - Katedra Turystyki i Rekreacji Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu.
bezplatne-porady-prawne-i-obywatelskie-2013-r

Bezpłatne porady prawne i obywatelskie - 2013 r.


W zakres działań ośrodka wchodzi:  bezpłatne poradnictwo prawne i socjalne dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej ze szczególnym uwzględnieniem osób bezrobotnych, niepełnosprawnych, zależnych od osób trzecich, - edukacja prawna (warsztaty, wykłady), - mediacja.
strategia-dla-mlodziezy-prezentacja-umwd

Dolny Śląsk: Strategia dla młodzieży - prezentacja UMWD


5 listopada 2012 r. odbyło się spotkanie sejmikowej komisji ds. młodzieży z przedstawicielami organizacji pozarządowych z całego województwa w którym uczestniczyło także i nasze Stowarzyszenie .
konferencja-konwencja-o-prawach-osob-niepelnosprawnych-nowe-mozliwosci-i-nowe-zadania-27-listopada-2012-r

"Konwencja o prawach osób niepełnosprawnych – nowe możliwości i zadania"


Zapraszamy do udziału w Konferencji „Konwencja o prawach osób niepełnosprawnych – nowe możliwości i nowe zadania”, która odbędzie się w dniu 27 listopada 2012 (wtorek) w godz. 11-13 w sali posiedzeń Sejmiku Dolnośląskiego w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim, Plac Powstańców Warszawy 1.
pomoc-prawna-bezplatne-porady-dla-osob-niepelnposprawnych

Pomoc prawna - bezpłatne porady dla Osób Niepełnposprawnych!


Dolnośląskie Forum Integracyjne od października do grudnia 2012 r., realizuje projekt Pomocy Prawnej dla Osób Niepełnosprawnych, którego celem jest zapewnienie osobom niepełnosprawnym, ich rodzinom i otoczeniu możliwie pełnego i równoprawnego uczestnictwa w życiu społecznym, a także tworzenia warunków zewnętrznych sprzyjających wyrównywaniu szans. Zapraszamy do korzystania z porad prawnych ONLINE!
viii-dolnoslaskie-forum-integracyjne-sport-i-rekreacja-bez-barier-wroclaw-22092012-zapraszamy

VIII Dolnośląskie Forum Integracyjne „SPORT i REKREACJA – BEZ BARIER”, Wrocław, 22.09.2012 - ZAPRASZAMY


Nie tylko pracą człowiek żyje… A więc po Forum o dostosowaniu miejsca pracy – czas na sprawy czasu wolnego, na prezentację pomocy technicznych przydatnych w czasie wolnym. Przełamując najtrudniejsze do pokonania bariery – bariery naszej wyobraźni, naszej świadomości i mentalności – coraz chętniej i coraz częściej pomimo ograniczeń spowodowanych niepełnosprawnością aktywnie wypoczywamy, w tym wyruszamy w coraz dalsze i coraz bardziej egzotyczne podróże, włączamy się w zabawy, uprawiamy sport.
iii-pielgrzymka-osob-niepelnosprawnych

III Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych - 1 września 2012, Henryków


III Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych, ich Rodzin i Przyjaciół Archidiecezji Wrocławskiej „Kościół naszym Domem” – Henryków, 1 września 2012r. – ZAPRASZAMY! Dolnośląskie Forum Integracyjne, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz Caritas Archidiecezji Wrocławskiej zapraszają do udziału w  III Archidiecezjalnej Pielgrzymce Osób Niepełnosprawnych do Henrykowa, w dniu 1 września 2012 r. (pierwsza sobota września).
qaktywizacja-zawodowaq-pierwsze-seminarium-poswiecone-tematyce-osob-z-niepelnosprawnoscia-z-terenu-nadodrza

"Aktywizacja Zawodowa" - pierwsze seminarium poświęcone tematyce osób z niepełnosprawnością z terenu Nadodrza - 13 lipca 2012


W dniu 13 lipca 2012 r. dobyło się we Wrocławiu pierwsze seminarium poświęcone tematyce osób z niepełnosprawnością z terenu Nadodrza. Spotkanie odbyło się przy ulicy Łokietka 5 w  gościnnych progach Infopunktu Nadodrze. Rozpoczęło się mocnym akcentem - prezentacją przez Panią Dorotę Whitten wystawy fotograficznej Metamorfozy, której celem było przeciwdziałanie niewidzialności społecznej, która dotyka osoby niepełnosprawne w naszym otoczeniu oraz pokazanie społeczeństwu, że osoby te codziennie walczą o postrzeganie ich przez pryzmat tego kim są a nie – jacy są. Organizatorem wystawy było Stowarzyszenie Coś Dobrego.
model-kontraktowania-uslug-rynku-pracy-na-rzecz-osob-niepelnosprawnych

Model kontraktowania usług rynku pracy na rzecz osób niepełnosprawnych


Model kontraktowania usług rynku pracy ma w sposób innowacyjny i skuteczny wspomóc działania Publicznych Służb Zatrudnienia na rzecz aktywizacji zawodowej grupy osób niepełnosprawnych.
patron-kompleksowy-projekt-wsparcia-i-promocji-przedsiebiorczosci-osob-niepelnosprawnych

”Patron” - kompleksowy projekt wsparcia i promocji przedsiębiorczości osób niepełnosprawnych


Polska Izba Młodych Przedsiębiorców LOM Wrocław i Miasto Wrocław ogłasza nabór do udziału w projekcie „”Patron” - kompleksowy projekt wsparcia i promocji przedsiębiorczości osób niepełnosprawnych”

Informator Prawny

Informator dla ON

Konwencja

Przekaż swój 1%

 Partnerzy: