W dniu 2 grudnia 2011 r., w Regionalnym Centrum Turystyki Biznesowej we Wrocławiu, odbyła się zorganizowana przez Rzecznika Praw Obywatelskich i Prezydenta Wrocławia konferencja: "Równe szanse w dostępie do edukacji osób z niepełnosprawnością. Dylematy, doświadczenia, dobre praktyki" w której uczestniczył Paweł Napora – prezes naszego stowarzyszenia. Przedstawiciele oświaty oraz organizacji osób niepełnosprawnych dyskutowali o edukacji osób z niepełnosprawnością.

Odbyły się dwa panele dyskusyjne: 

I - Różne modele kształcenia osób z niepełnosprawnością – edukacja włączająca, integracyjna, specjalna,
II - Rozwiązania prawne, instytucjonalne i organizacyjne sprzyjające wyrównywaniu szans edukacyjnych osób z niepełnosprawnością.

Podstawą do dyskusji były materiały przygotowane w ramach prac Komisji Ekspertów ds. Osób z Niepełnosprawnością przy Rzeczniku Praw Obywatelskich.

konferencja_02_12_2011konferencja_02_12_2011_2konferencja_02_12_2011_1konferencja_02_12_2011_3

Załączniki:
Pobierz plik (Materialy do dyskusji Konferencja RPO Wroclaw 2.12.2011.pdf)Materialy do dyskusji [ ]1508 Kb
Pobierz plik (Zaproszenie konferencja Wroclaw 2.12.2011.pdf)Zaproszenie[ ]131 Kb


viii-dolnoslaskie-forum-integracyjne-sport-i-rekreacja-bez-barier-wroclaw-22092012-zapraszamy

VIII Dolnośląskie Forum Integracyjne „SPORT i REKREACJA – BEZ BARIER”, Wrocław, 22.09.2012 - ZAPRASZAMY


Nie tylko pracą człowiek żyje… A więc po Forum o dostosowaniu miejsca pracy – czas na sprawy czasu wolnego, na prezentację pomocy technicznych przydatnych w czasie wolnym. Przełamując najtrudniejsze do pokonania bariery – bariery naszej wyobraźni, naszej świadomości i mentalności – coraz chętniej i coraz częściej pomimo ograniczeń spowodowanych niepełnosprawnością aktywnie wypoczywamy, w tym wyruszamy w coraz dalsze i coraz bardziej egzotyczne podróże, włączamy się w zabawy, uprawiamy sport.
iii-pielgrzymka-osob-niepelnosprawnych

III Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych - 1 września 2012, Henryków


III Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych, ich Rodzin i Przyjaciół Archidiecezji Wrocławskiej „Kościół naszym Domem” – Henryków, 1 września 2012r. – ZAPRASZAMY! Dolnośląskie Forum Integracyjne, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz Caritas Archidiecezji Wrocławskiej zapraszają do udziału w  III Archidiecezjalnej Pielgrzymce Osób Niepełnosprawnych do Henrykowa, w dniu 1 września 2012 r. (pierwsza sobota września).
qaktywizacja-zawodowaq-pierwsze-seminarium-poswiecone-tematyce-osob-z-niepelnosprawnoscia-z-terenu-nadodrza

"Aktywizacja Zawodowa" - pierwsze seminarium poświęcone tematyce osób z niepełnosprawnością z terenu Nadodrza - 13 lipca 2012


W dniu 13 lipca 2012 r. dobyło się we Wrocławiu pierwsze seminarium poświęcone tematyce osób z niepełnosprawnością z terenu Nadodrza. Spotkanie odbyło się przy ulicy Łokietka 5 w  gościnnych progach Infopunktu Nadodrze. Rozpoczęło się mocnym akcentem - prezentacją przez Panią Dorotę Whitten wystawy fotograficznej Metamorfozy, której celem było przeciwdziałanie niewidzialności społecznej, która dotyka osoby niepełnosprawne w naszym otoczeniu oraz pokazanie społeczeństwu, że osoby te codziennie walczą o postrzeganie ich przez pryzmat tego kim są a nie – jacy są. Organizatorem wystawy było Stowarzyszenie Coś Dobrego.
model-kontraktowania-uslug-rynku-pracy-na-rzecz-osob-niepelnosprawnych

Model kontraktowania usług rynku pracy na rzecz osób niepełnosprawnych


Model kontraktowania usług rynku pracy ma w sposób innowacyjny i skuteczny wspomóc działania Publicznych Służb Zatrudnienia na rzecz aktywizacji zawodowej grupy osób niepełnosprawnych.
patron-kompleksowy-projekt-wsparcia-i-promocji-przedsiebiorczosci-osob-niepelnosprawnych

”Patron” - kompleksowy projekt wsparcia i promocji przedsiębiorczości osób niepełnosprawnych


Polska Izba Młodych Przedsiębiorców LOM Wrocław i Miasto Wrocław ogłasza nabór do udziału w projekcie „”Patron” - kompleksowy projekt wsparcia i promocji przedsiębiorczości osób niepełnosprawnych”
europejski-dzien-praw-osob-niepelnosprawnych-czas-na-dolny-slask-bez-barier-7-maja-2012-r-zapraszamy

7 maja 2012 - Europejski Dzień Praw Osób Niepełnosprawnych „Czas na Dolny Śląsk bez barier”


W dniu 7 maja 2012 r. w Operze Wrocławskiej odbyły się obchody Europejskiego Dnia Osób Niepełnosprawnych organizowane przez Dolnośląskie Forum Integracyjne oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego pod Honorowym Patronatem Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych Ministra Jarosława Dudy, Przewodniczącego Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, Posła na Sejm RP Sławomira Piechoty oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego Rafała Jurkowlańca.
album-w-itunes

Album w iTunes


Zapraszamy do pobrania Albumu w iTunes "Czas na Dolny Śląsk bez barier" prezentującego środowisko i problematykę osób niepełnosprawnych na terenie Dolnego Śląska. Wydawnictwo powstało dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.
konferencja-qrowne-szanse-w-dostepie-do-edukacji-osob-z-niepelnosprawnoscia-dylematy-doswiadczenia-dobre-praktykiq-2-grudnia-2011-r

Konferencja "Równe szanse w dostępie do edukacji osób z niepełnosprawnością. Dylematy, doświadczenia, dobre praktyki"


W dniu 2 grudnia 2011 r., w Regionalnym Centrum Turystyki Biznesowej we Wrocławiu, odbyła się zorganizowana przez Rzecznika Praw Obywatelskich i Prezydenta Wrocławia konferencja: "Równe szanse w dostępie do edukacji osób z niepełnosprawnością. Dylematy, doświadczenia, dobre praktyki" w której uczestniczył Paweł Napora – prezes naszego stowarzyszenia. Przedstawiciele oświaty oraz organizacji osób niepełnosprawnych dyskutowali o edukacji osób z niepełnosprawnością.
swiatowy-dzien-osob-niepelnosprawnych-ziebice-1122011-r

Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych – Ziębice, 1.12.2011 r.


Z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych zostaliśmy zaproszeni do udziału w spotkaniu z młodzieżą z Gimnazjum Publicznego im. Mikołaja Kopernika w Ziębicach, w trakcie którego rozmawialiśmy o sytuacji osób niepełnosprawnych w Polsce.
vii-trzebnickie-forum-integracyjne-24092011

VII Trzebnickie Forum Integracyjne - 24.09.2011


Forum to miejsce prezentacji nowych możliwości, a zarazem nawiązywania kontaktów oraz wymiany doświadczeń osób niepełnosprawnych i ich rodzin, działaczy organizacji pozarządowych, samorządowców (w tym zwłaszcza podległych starostom powiatowych centrów pomocy rodzinie oraz domów pomocy społecznej) i profesjonalistów (rehabilitantów, fizjoterapeutów, lekarzy, psychologów).

Prawo i Mediacje

Informator Prawny

Pomoc Prawna

Przekaż swój 1%

 Partnerzy: